NASZA HISTORIA

 

Zakład Aktywności Zawodowej w Kędzierzynie Koźlu powstał z myślą o zapobieganiu wykluczeniu społecznemu oraz, by wspierać aktywizację zawodową u osób, które są niepełnosprawne. Możemy się również pochwalić, że jesteśmy trzecim ZAZ-em powstałym na terenie województwa opolskiego.

Nasza działalność służy nie tylko integracji zawodowej, ale również tej społecznej - za wszelką cenę pragniemy uniknięcia marginalizacji osób nią zagrożonych. Kędzierzyński ZAZ to nie tylko sfera aktywności osób niepełnosprawnych, to miejsce gdzie w oparciu
o własne doświadczenie i szereg pasji, możemy tworzyć miejsca pracy, świadczyć usługi społeczne jak i służyć rozwojowi społeczności lokalnych.

 

Dlaczego więc wspieramy?

ponieważ:

- tworzymy miejsca pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

- dostarczamy usługi użyteczności publicznej

- wykorzystujemy potencjał społeczności lokalnych

 

 

Co razem możemy zdziałać?

Współpraca z nami jest ważna i wartościowa dla każdego.  Poprzez realizację szeregu usług czy zlecanie naszemu Zakładowi części swoich zadań zwiększamy szansę na stabilną działalność przedsiębiorstw. Tworzymy także nowe miejsca pracy dla osób, które są zagrożone wykluczeniem społecznym - zwłaszcza w aktualnych realiach rynku, gdzie sytuacja ze znalezieniem pracy dla takich osób jest trudna. 

 

Nasza wizja jest przyszłościowa!

 

Wspieranie, edukowanie, działania infrastrukturalne lub realizacja zadań przy wsparciu stron lokalnych, to tylko niektóre
z naszych pomysłów. 

 

Poprzez świadczenie szeregu usług, które można zobaczyć w naszej zakładce oferta, jak i w oparciu o wykwalifikowaną kadrę, pragniemy stworzyć przestrzeń, gdzie praca osób niepełnosprawnych zostanie zauważona oraz będzie miała szansę być wykorzystana.

Mimo wszystko - nasz Zakład Aktywności Zawodowej powstał, aby uzmysłowić, że osoby niepełnosprawne są rzetelnymi, kompetentnymi i profesjonalnymi pracownikami.

Co więcej, w oparciu o szkolenia, staże czy warsztaty osoby z niepełnosprawnościami stale mogą podnosić swoje kwalifikacje, rozwijać się zawodowo, a także - radzić ze stresem, problemami lub uczyć dobrych praktyk.

 

 

 

tel. 883 913 121

Fundacja Kocham Swoje Życie | kontakt@kochamswojezycie.pl | 2021

Zakład Aktywności Zawodowej w Kędzierzynie-Koźlu